Zalety systemu JMM

Budowa domów JMM charakteryzuje się długotrwałą konstrukcją oraz bardzo dobrą izolacyjnością ścian

  1. Jakie są fizyczne wymiary ?

Każda ściana jest indywidualnie projektowana.Grubość ścian jest dobierana do wymagań klienta.

  1. Co wchodzi w skład JMM? Z czego system jest zrobiony?

Bloczki szalunkowe X-block są produkowane z najcieplejszych składników a system budowy składa się ze ścian trójwarstwowych. Panele JMM żadnych toksycznych chemikaliów. Nie poddają się odgazowywaniu i nie kruszą się z czasem.

3.Czy budowa domu z JMM jest bezpieczniejsze niż przy użyciu konstrukcji drewnianych ?

Wcześniej ktoś pytał o trwałość materiału- ściany są 8,5 razy trwalsze niż te w budynkach o konstrukcji drewnianej. Dlatego śmiało można stwierdzić,że ściany budowane w oparciu o ten system  są znacznie bardziej wytrzymałe na klęski żywiołowe, takie jak tornada, czy huragany. Dodatkowo ściany te odpowiednio przebadano i uznano za efektywną 4-godzinną zaporę przeciwogniową. Ściany to jednak tylko jeden z elementów budynku. By był w pełni bezpieczny, należy zwrócić uwagę na inne jego elementy i oczywiście odpowiednio je zabezpieczyć (w czym służymy radą i pomocą)

  1. Co dzieje się ze ścianami zbudowanymi z JMM podczas pożaru?

Konstrukcje betonowe mają znacznie większe szanse przetrwania pożaru niż konstrukcje zbudowane z drewna. Ściany JMM odpowiednio przebadano i uznano za efektywną 4-godzinną zaporę przeciwogniową, a to dzięki betonowi znajdującemu się wewnątrz. W tych samych testach ściany o konstrukcjji drewnianej zwykle ulegają destrukcji po jednej godzinie lub krócej.
Ściany wewnętrzne składają się z gipsu oraz perlitu, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przegrodę ogniową. JMM zrobione jest ze perlitu o właściwościach ognioodpornych. na.

  1. Czy ściany z JMM są bardziej odporne zjawiska takie jak na gnicie i pleśń?

Tak. Nie  pozwalajmy na powstanie pleśni i procesu gnicia ponieważ system tworzymy z myślą o solidnych  konstrukcjach o dużej masie nieorganicznej z wypełnieniem betonowym na całej formowanej płaszczyźnie. Co zatym idzie, użyte materiały, a więc  beton, stal, perlit i keramzyt są materiałami obojętnymi i nie gniją, a więc nie wspierają rozwoju pleśni.
Należy pamiętać,że płyta kartonowo-gipsowa zawiera także  papier,który może stać się pożywką dla pleśni, jeśli wystawi się taką płytę na nadmierną wilgoć. Dlatego, przewidując podobną sytuację, zwracamy uwagę, na to,że poziom wewnętrznej wilgoci powinien być kontrolowany przy użyciu odpowiedniej wentylacji (np. wyciągi łazienkowe) i odpowiednio dobranym ciągiem klimatyzacyjnym, który usunie nadmiar wilgoci z powietrza.
Reasumując, zwracamy uwagę,że większość budynków o konstrukcji drewnianej jest podatna na gnicie i pleśń, ponieważ wilgoć zostaje zamknięta w ścianach pomimo kombinacji specjalnych szczelin wentylacyjnych i uszczelek.Wilgoć w takim budynku w połączeniu z materiałami organicznymi pozwala pleśni rozwijać się i w efekcie doprowadza do gnicia.

  1. Czy mogę później modernizować konstrukcję JMM instalując dodatkowe elementy architektoniczne?

Tak. Betonowa konstrukcja ścian pozwala na  wycięcie otworów za pomocą powszechnie dostępnych narzędzi. Możesz przy tym dodawać  kolejne ściany łącząc je z tymi już istniejącymi.

 

  1. Nie wiem jakiej wielkości ścianę mogę budować decydując się na system JMM? Jak to określić? Lub zadzwoń do Nas

Pomoże lokalny wydział architektoniczno-budowlany, architekt lub inżynier budowy.

  1. Czy w tego typu budowach musi być prowadzony nadzór techniczny?

W świetle obecnych regulacji prawa budowlanego większość prac budowlanych wymaga pewnego nadzoru technicznego, ale warto  to sprawdzić w swoim lokalnym wydziale architektoniczno-budowlanym. Płaskie, monolityczne ściany betonowe JMM można dostosować do uprzednio zatwierdzonych projektów zatwierdzonych w lokalnych wydziałach architektoniczno- budowlanych.

  1. Czy potrzebuję projektu domu zaprojektowanego specjalnie pod kątem techniki szalunku traconego w systemie JMM?

Nie. Elastyczność całego systemu, powoduje,że trzeba  wybierać domu zaprojektowanego specjalnie pod ICF. Klient  ma więc wolność wyboru projektu domu z jakiejkolwiek pracowni architektonicznej, a materiały  JMM będzie można do takiego projektu wdrożyć (nasz produkt wzmacnia uczciwą konkurencję). Projekty, specyfikacje i pomiary powinny zostać sprawdzone przez projektanta o potwierdzonych kwalifikacjach (tu także służymy radą  przy wyborze takiej osoby), by mieć pewność, że poprawnie wykonano wszelkie obliczenia związane z grubościami ścian.

 

Z nami budowa domu przebiega szybko i sprawnie większość materiałów przygotowywana jest w zakładach i tylko montaż odbywa się na placu budowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]