Pianobeton Wrocław

Czym jest pianobeton?

Pianobeton jest materiałem powstałym w wyniku zmieszania zaczynu cementowego z pianą techniczną. W stanie niezwiązanym jest materiałem plastycznym, o konsystencji gęstej śmietany, posiadającym właściwości samopoziomujące. Pianobeton produkujemy z zaczynów cementowych oraz pian o najlepszych parametrach. Materiał wytwarzamy w naszych zakładach, jednakże może być produkowany również bezpośrednio na budowie przy pomocy urządzeń  spieniająco-pompujących. Podkreślić należy, że produkowany przez nas pianobeton podlega ścisłej kontroli jakości, zarówno pod względem materiałów, z których jest wykonywany jak również gotowego wyrobu. Dzięki możliwości indywidualnego doboru odpowiednich składników, nasi inżynierowie są w stanie dostosować materiał do wymagań klientów.

Właściwości pianobetonów

Pianobeton zalicza się do betonów lekkich, o niskiej gęstości czyli niewielkiej masie własnej. Powyższe cechy pozwalają zastosować go w miejscach nieosiągalnych dla zwykłego betonu. Gęstość produkowanych przez nas pianobetonów  waha się w przedziale 300 -1000 kg/m3. Ich niska waga ma bezpośredni wpływ na wysokie właściwości izolacyjno-cieplne pozwalające na znaczne oszczędności energii. Nasze pianobetony posiadają najwyższą klasę odporności na ogień- A1, co oznacza, że nie reagują one na oddziaływanie termiczne pożaru rozwiniętego do temperatury 800°C. W porównaniu do konkurencyjnych materiałów osiągamy bardzo dużą wytrzymałość na ściskanie oraz łamanie. Płynna konsystencja (śmietany) pozwala na penetrację najbardziej niedostępnych zaułków, jak również bardzo dobrze wpływa na właściwości samopoziomujące naszego materiału. Z doświadczenia wiemy, że pianobetony o odpowiednich współczynnikach płynięcia dostępne są jedynie w ofercie certyfikowanych producentów. 

Gdzie stosuje się pianobetony?

Pianobetony mają cechy charakterystyczne dla materiałów izolacyjnych, dzięki czemu są idealnymi wypełniaczami przestrzeni pomiędzy stropami łukowymi. Stosuje się je również w zastępstwie styropianów wykorzystywanych w budownictwie mieszkaniowym (podłogi). Należy podkreślić, że nasi technologowie projektują również mieszanki pianobetonów, przy rozkładaniu których osiągamy niewielki spadek. Idealnie sprawdzają się w konstrukcjach dachów oraz stropów. Pianobetony ze względu na swój mały ciężar świetnie sprawdzają się jako warstwa wypełniająco-izolacyjna wykorzystywana do remontów oraz rekonstrukcji np. drewnianych stropów. Dzięki płynnym właściwością doskonale sprawdzają się jako wypełnienie różnego rodzaju zbiorników, wykopów czy przestrzeni między rurowych. Pomimo, iż pianobetony znane są w Polsce od kilkudziesięciu lat w dalszym ciągu prowadzone są badania na temat ich coraz to nowych zastosowań między innymi ich wykorzystywania jako podbudowy w budownictwie drogowym.

   

Masz pytania zadzwoń

tel. 692 956 249

[Głosów:2    Średnia:3/5]