Konstrukcja

Konstrukcja domu

Ile kosztuje wdrożenie systemu JMM?

Ceny  systemu różnią się w zależności od zapotrzebowania. Materiały  wycenia się na podstawie konkretnych elementów potrzebnych dla danego projektu. Dokładny kosztorys może stworzyć dla Państwa ekspert z naszej centrali lub lokalny dealer współpracujący z nami. Aby taki kosztorys wykonać musimy zobaczyć projekt (podłogi i elewacje) lub dokładne wymiary ścian – włączając w to ich długość, wysokość  i grubość,oraz  rozmiary otworów ściennych, liczbę krawędzi kątów/narożników połączeń ścian typu T itp.

  1. Co z gwarancjami na produkty JMM?

Wszelkie informacje na ten temat znajdą Państwo na naszej stronie, w umowie sprzedaży, a także bezpośrednio u konsultantów.

potrzebne  do pionowania. Ich ilość zależy rozmiarów ściany. Z doświadczenia wiemy, że średnio jedna podpora jest potrzebna co 1,8-2,4 m. Eliminację ich gęstszego użycia na narożnikach uzyskano poprzez zastosowanie kątowników (także tych nastawnych). Prosimy o kontakt z naszymi pracownikami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  1. Czy do tego systemu używa się specjalnej mieszanki betonu?

System JMM  jest coraz częściej stosowany, dlatego  lokalny producent betonu prawdopodobnie będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem, jakiej mieszanki betonu użyć do zalewania form z ICF. Jednak, żeby dobrał właściwa mieszankę, będzie potrzebował poniższych informacji:
1) Konkretną wartość wytrzymałości na ściskanie z projektu budowlanego;
2) Maksymalnie 150 mm nachyłu i 410 mm rozpiętości;
3) Potrzeba bardzo “plastycznego” betonu (np. z plastyfikatorem);
4) Rozmiar kruszywa – 10 lub 20 mm
5) Jakiego rodzaju sprzęt zostanie użyty (pompa do betonu, przenośnik do betonu itp.).

Dostawca betonu określi, jakie połączenie materiałów zapewni najlepszy efekt.

3.Czy wibracja ścian jest konieczna?

Wystarczy zastosować podstawowe techniki zalewania i zagęszczania, w tym ręczne mieszanie prętem lub użycie mechanicznego wibratora o małej średnicy (32 mm). Nie należy jednak zbyt mocno nim wibrować!.

  1. W jaki sposób instaluje się drzwi i okna?

Ościeżnicę drewnianą wbudowuje się do odpowiedniego rozmiaru surowego otworu okiennego lub drzwiowego, a następnie umieszcza w środku ściany wykonanej z paneli JMM. Potem panele przykręcamy do ościeżnicy za pomocą klipsów, by móc dookoła wylewać beton.

5.W jaki sposób zainstalować  się elektrykę i  odpływy wodociągowe?

Większość instalacji elektrycznych i wodociągowych można umieścić w bruzdach wyciętych w styropianie gdy stwardnieje beton. Puszki elektryczne, uzbrojenie i rury ściekowe mocuje się  bezpośrednio do betonu po wycięciu styropianu. Kanały kablowe i część instalacji wodociągowej można też umieszczać w rdzeniu ściany przed zalaniem betonu. .

  1. Jak mocować płytę gipsową?

Płytę kartonowo-gipsową przytwierdza się do plastikowych klamer osadzonych w styropianie przy pomocy śrub do płyt gipsowych. Dodatkowo można użyć kleju do styropianu.

7.Jak nałożyć wykończenia zewnętrzne?

Tynk przyczepia się do styropianu zgodnie z zaleceniami producenta, zwykle za pomocą siatki. Jakakolwiek okładzina elewacyjna: drewniana, plastikowa czy metalowa jest przykręcona do plastikowych klamer lub w razie potrzeby do ciągłych pasm mocujących w panelach JMM. Kamień i cegłę także przyczepia się zależnie od zaleceń producenta (np. za pomocą ceglanych gzymsów lub klamer do fasadowych). Prosimy zajrzeć do instrukcji obsługi w celu poznania szczegółów.

8.Czy ściany tworzone w systemie JMM poniżej poziomu gruntu potrzebują uszczelnienia przeciw wilgoci i wodzie?

Tak, podobnie jak każda inna konstrukcja budowlana narażona na wilgoć. W zależności od warunków na miejscu budowy, polecamy  uszczelnianie przeciw wilgoci lub uszczelnianie przeciw wodzie gruntowej za pomocą membran i/lub maty drenażowej w postaci foli kubełkowej. Dodatkowo możemy zalecić wszelkie inne przyjęte  metod odprowadzania wody od fundamentów w tym  właściwy drenaż, zagęszczanie podsypki i zagospodarowanie odpływami z placu budowy.

  1. Czy ściany w systemie  JMM wymagają stosowania blokady parowej powyżej poziomu gruntu?

Nie. Ściany ICF JMM  są ścianami “dużej masy” (w przeciwieństwie do ścian szkieletowych tworzonych w konstrukcjach drewnianych). Dlatego właśnie nie wymagają blokad parowych. Niska przepuszczalność styropianu i betonu to naturalna bariera przed wilgotnością i przenikaniem powietrza. Tak budowane ściany nie przepuszczają substancji zanieczyszczających powietrze w tym  kurz czy pyłków kwiatowych (klient nie jest narażony na skutki alergii).

[Głosów:0    Średnia:0/5]