BUDOWA DOMÓW

Budowa domów w systemie JMM

 Budowa Domów pasywnych z keramzytu (naturalnej gliny)

Technologia JMM (szalunku traconego) w jakiej budowane są solidne konstrukcje o betonowych fundamentach, to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa, mniejszego zużycia energii i ekologicznych materiałów.

Wszechstonność i elastyczność naszego rozwiązania pozwala je zastosować w każdym projekcie budowlanym. Staramy się być przy tym konkurencyjni z korzyścią dla inwestora.

Architekci:

5 filarów planowania nowej inwestycji z naszą pomocą.

1. Dostosowanie do całości projektu:

Elastyczność naszej technologii sprawia, że można ją wdrożyć podczas projektowania każdego nowoczesnego budynku. Możemy zaoferować wykonanie form ściennych o przenikalności cieplnej na poziomie 0,28-0,20- 0,15 i mniejszej 10 rodzajami konfiguracji paneli. Stosując JMM, można uzyskać kąty o dowolnych kształtach i dlatego nasz produkt znajduje zastosowanie w projektowaniu i późniejszym wykonaniu słupów żelbetowych, stropów, dachów, czy kolumn przyporowych.

2. Gwarancja energooszczędności:

Energooszczędność, jaką osiągamy przy wykorzystaniu systemu JMM, wynika z dostosowania systemu izolacji. Wykorzystując stałą izolację ze styropianu (EPS) o zmniejszonym przepływie powietrza i „efekcie masy termalnej” betonu, Państwa klient może zaoszczędzić nawet do 80 procent kosztów ogrzewania lub chłodzenia miesięcznie.

3. Trwałość:

Obiekty w których wdrażamy system JMM są 8 razy trwalsze i wytrzymalsze w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych, gnicia, pleśni i wszelkich szkodników. Wynika to z nieprzenikalności użytego betonu. Dla klienta wniosek z tego punktu jest krótki: dom z systemem JMM przetrwa wiele pięknych lat.

4. Zadowolenie klienta to priorytet

Dostosowując ofertę związaną z systemem JMM, naszym celem było przede wszystkim obniżenie kosztów ogrzewania w każdym projektowanym w Polsce obiekcie. Dodatkowo staramy się by dzięki takim produktom, jak JMM, wnętrze stało się znacznie zdrowsze i pełne komfortu dla jego mieszkańców. Realizuje się to poprzez:

-ujednolicenie temperatur wnętrza (zmniejszenie do minimum lub zera chłodnych punktów),

-tłumienie dźwięków ( od +49 do +53 wartości wskaźnika Klasy Transmisji Dźwięku- STC)

-zmniejszenie ryzyka powstawania grzybów,

-zastosowanie izolacji ogniowej do 4h.

5. Zaangażowanie i wsparcie naszej ekipy.

Jak większość firm które biorą odpowiedzialność, za prezentowany przez siebie produkt, my także zawsze wychodzimy naprzeciw pytaniom naszych klientów i partnerów. Już na etapie projektu wspieramy jego rozwój, by następnie współpracować z klientem na każdym etapie jego wykonania.

Organizujemy cykliczne szkolenia na temat opisywanego produktu na terenie całego kraju, na które serdecznie zapraszamy.

Wykonawcy:

Po stworzeniu każdego projektu, najważniejszą kwestią staje się jego wykonanie. Postanowiliśmy stworzyć na stronie osobną zakładkę z ofertą specjalnie dla wykonawców, którzy zaraz po projektantach stanowią kolejny bardzo ważny filar wdrożenia system JMM w każdym domu.

Innowacyjność naszych rozwiązań polega na zastosowaniu produktów tworzonych w technologii szalunku traconego przeznaczonego do wykonania ścian, podłóg, stropów, czy dachów.

Dlaczego warto z nami współpracować- korzyści dla wykonawców:

1. Więcej zleceń poprzez marketing szeptany : zadowolony inwestor który jest właścicielem obiektu budowlanego wykonanego w technice JMM, może polecić ten produkt oraz ekipę wykonawczą innym osobom z jego otoczenia lub po prostu swoim znajomym.

2.Zmniejszenie kosztów po stronie wykonawcy przy jednoczesnym zwiększeniu jego zysków:

Fachowcy potrafią zbudować 3mkw w ciągu godziny pracy w zależności od podanych w projekcie wytycznych. Jedna wyszkolona przez nas ekipa, może w praktyce wykonać cały projekt, eliminując potrzebę zatrudniania podwykonawców. Jest więc zrozumiałe, że przy większej ilości zleceń i takim oszczędnościom, nasi partnerzy osiągną znacznie większe zyski niż konkurencja, budująca w sposób tradycyjny.

Wszelkie ekipy wykonawcze chcące promować nowy system budowy mają pełne wsparcie naszej centrali i lokalnych przedstawicieli.

Dzięki budowie z jedną przeszkoloną przez nas ekipą:

 • ograniczysz liczbę podwykonawców
 • zorganizujesz budowę, wykonanie izolacji i podłoża na zasadzie 3 w 1;
 • nie musisz stosować dodatkowej izolacji, czy form wielkogabarytowych;
 • nie musisz także inwestować w dalsze deskowania- dzięki temu nie występują dodatkowe koszta dodatkowego czyszczenia, konserwacji, przechowywania, czy transportu materiału.
 • Dzięki systemowi lekkiej wagi zmniejszasz obciążenie całkowite na obiekcie, a co za tym idzie, możesz obniżyć koszty ubezpieczenia wypadkowego pracowników.

Program partnerski:

Aby Państwa przekonać do promowania i wykonywania obiektów w systemie JMM przygotowaliśmy szereg rozwiązań mających na celu udzielenie kompleksowej i konkretnej informacji. Są to przede wszystkim:

 1. Osobiste wsparcie techniczne.
 2. Literatura techniczna przygotowana przez naszych ekspertów.
 3. Zdjęcia i filmy szkoleniowe.
 4. Regionalne wsparcie w zakresie sprzedaży i prowadzenia promocji.
 5. Programy wspólnego marketingu.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat systemu JMM , czy warunków współpracy, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania (najciekawsze opublikujemy tutaj za zgodą klienta).

Najciekawsze pytania:

1. Czym jest system JMM?

JMM to po prostu trwały, energooszczędny i łatwy do wykonania system formowania betonu (za pomocą techniki szalunku traconego ICF).

2. Co mogę zbudować z pomocą JMM?

Za pomocą naszego systemu, mogą Państwo budować ściany betonowe tworzone na miejscu, z z najwyższej jakości wbudowaną izolacją o najlepszych parametrach. Dzięki temu JMM można używać do:

 • budowy fundamentów,
 • ścian zewnętrznych umiejscowionych powyżej poziomu gruntu,
 • ścian antydźwiękowych,
 • zapór antyogniowych,
 • murów oporowych,
 • ścian innego typu np. łukowatych.

3.Czy w systemie JMM używa się tylko do fundamentów?

Nie. Parametry sprawiające, że JMM jest najlepszym materiałem przy budowie fundamentów i piwnic sprawiają, że system sprawdza się również w konstrukcjach powyżej poziomu gruntu i każdego rodzaju ścianach zewnętrznych.

4. Jak wysokie mogą być projektowane w ten sposób budowle?

JMM pozwala na budowanie konstrukcji wielopiętrowych, piętro po piętrze. Każde piętro buduje się co 2,4-3,6 m i wylewa się porcjami po 60-120 cm w jednym cyklu.

5. Czy formy panelowe zostają na miejscu po wylaniu betonu?

Tak, Panele styropianowe zostaje na miejscu, zapewniając izolację, blokadę parową, miejsce na uzbrojenie techniczne i płaszczyznę, do której można mocować materiały wykończeniowe, takie jak tynk, siatki, kamień, cegłę i okładziny.

6.Czy budowanie w systemie JMM jest droższe?

Budynki projektowane i budowane w oparciu o ten system są bardziej ekonomicznie, a co za tym idzie, tańsze w eksploatacji. Niższe koszty miesięczne i potencjalnie wyższa wartość odsprzedaży budynku pozwalają na zwrot wyższych kosztów inwestowanych w budowę w ciągu zaledwie kilku lat. Koszt budowy z JMM jest przy tym konkurencyjny względem kosztów poniesionych przy wyborze i inwestycji w konstrukcje drewniane, bloki betonowe i wszelkie inne tradycyjne technologie budowania ścian. Równoważenie kosztów wynika z:
–  zmniejszenia kosztów pracy, ponieważ JMM to kompletny system, łączący formowanie, izolację, blokadę parową, szkielet pod wykończenia i poszycie ścian w jednym produkcie.
– Ograniczenie wyposażenia grzewczego i klimatyzującego
Koszty okresowe poniesione w budynkach z JMM są zwykle znacznie niższe niż w konkurencyjnych systemach. Oszczędność energii jest przy tym o 40-70% większa niż we wspominanych konstrukcjach drewnianych, a koszty utrzymania są niższe dzięki solidności stworzonych ścian. “Energooszczędny Kredyt Hipoteczny” może pomóc obniżyć opłaty za hipotekę i składkę ubezpieczeniową. Zobacz linki do Energooszczędnych Kredytów Hipotecznych.

7.Czy budowanie JMM można uznać za ekologoiczne “zielone budownictwo”?

Używając produktów, takich jak ściany ICF JMM oszczędzasz nawet kilkadziesiąt drzew. Potrzebny materiał, a więc beton jest wytwarzany lokalnie z materiałów odnawialnych, występujących obficie w naturze.
JMM, to także bardzo dobre rozwiązanie dla osób pragnących wypełniać standardy “Zielonego budownictwa”, takie jak LEED  (Leadership in Energy and Environmental Design). Użycie elementów JMM i betonu może pomóc zdobyć nawet 69% punktów LEED za wysoką energooszczędność, użycie materiałów odnawialnych, lokalną produkcję materiałów, niskie zużycie drewna i wysoką wytrzymałość budynków. Zobacz też Energooszczędne technologie budowlane.

8. Czym różni się ściana z JMM od ściany o tradycyjnej konstrukcji drewnianej?

Różnica polega przede wszystkim na tym, że ściany o dużej masie z betonu zbrojonego, budowane przy pomocy JMM są zwykle ponad 8 razy trwalsze niż ściany szkieletowe o konstrukcji drewnianej. Są też lepszą barierą dla dźwięku (klasa 50+ STC) i odporniejsze na katastrofy naturalne, gnicie i robactwo. Lepsza izolacja (posiadają niższą wartość współczynnika U) pozwala na powiększenie energooszczędności; ograniczenie infiltrację powietrza, a masa termalna betonu utrzymuje temperatury wewnątrz budynku na wyrównanym poziomie.

9. Czym różni się opisywany system JMM od innych technologii szalunku traconego?

JMM charakteryzuje jedno słowo-wszechstronność. W ofercie dotyczącej produktu znajdą Państwo kompletne rozwiązania formowania ścian w oparciu o panele, prowadnice, kątowniki, klamry i itp. Panele nie łączy kanał styropianowym stosowany w innych systemach pustakowych . JMM to także doskonała obsługa potwierdzona przez europejskie certyfikaty i profesjonalizm pracowników podschodzących do każdego projektu i klienta w sposób indywidualny.

10.Czy budowlańcom jest łatwo nauczyć się budowania w systemie JMM?

Tak. Instalatorzy JMM z łatwością wykorzystują podstawowe umiejętności budowlane do użycia opisywanego systemu. Doświadczenie w stolarstwie, murarstwie oraz formowaniu i betoniarstwie jest tu bardzo przydatne. Każdemu zainteresowanemu, oferujemy kompleksowe przeszkolenie oraz szczegółowe materiały instruktażowe i techniczne dla budowniczych, przewodniki instalacyjne i biuletyny techniczne. JMM zapewnia także asystę techniczną przez telefon, przez email, a w niektórych przypadkach także na miejscu.

11. Czy budowanie domu z JMM zajmie mi więcej czasu?

Doświadczone ekipy pracując na bazie prezentowanego produktu są w stanie budować konstrukcje ICF szybciej niż tradycyjne konstrukcje o strukturze drewnianej itp. Ściany zJMM eliminują klika kroków min. takich jak mozolne murowanie i izolowanie ścian zewnętrznych.

 

tel 535183669
JMM system
JMM system
budowa-domu8
budowa domu
budowa-domu2
budowa-domu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAbudowa-domu4budowa-domu5budowa-domu6budowa-domu9

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]